Faydalı bilgiler


chevrolet cruzeOto Çıkma Parça Nedir

Çıkma parça, özellikle otomotiv sektöründe, kazalı (kaskolu olup pert kaydı bulunan) ve hurda belgeli araçların parçalanarak ortaya çıkarılan, revizyonlu veya revizyonsuz, tekrar kullanılabilen parçalardır.

 

 

Oto Çıkma Parçaları Alırken Aşağıdaki Hususlara Dikkat Edilmelidir;

  • Önce güvenilirlik. Alışveriş yapacağınız oto çıkma parça satışı yapan firmanın güvenilirliğinin araştırılması en önemli husustur.
  • Parçayı satın alırken denenebilecek parçalar var ise mutlak parçaları deneyiniz ( elektrik ve elektronik parçalar vb…).
  • Aldığınız parçayı sonradan tespit edilen herhangi bir durumdan dolayı satıcınıza parçayı iade edilip edilemeyeceğini mutlaka sorunuz.
  • Çıkma parça satın almadan önce karar verebilmek için mutlaka yetkili servislerden ve oto yedek parçacılardan, orijinal parça ve yan sanayi parça olarak fiyat araştırması yapınız.
  • Aldığınız çıkma parçanın faturasını veya hasarlı araç alıyorsanız hurda belgesini mutlaka isteyiniz.

Neden Çıkma Parça Alınır ?opel astra

Çıkma yedek parça  tercih etmenin nedeni; çıkma yedek parça piyasada olan ve kaza neticesinde hurdaya çıkan araçlardan sökülen, parçalardır. Parçaların orijinal olması tercihin en önemli nedenlerinden biridir. Satılan opel ve chevrolet marka çıkma parçalarının (parçada tahribat olmaması kaydıyla ) iadesi mümkün olduğu için sıfır yedek parçada sunulan hizmetin burada da verilebilmektedir.

Bir diğer tercih sebebi ise orijinal opel ve chevrolet parçalar yurt dışında geldiği için fazlasıyla pahalı olmaktadır. Fakat çıkma orijinal opel veya chevrolet parça ise duruma göre sıfırdan farksız ve oldukça ucuz fiyata bulunabilmektedir.

 

Ulusal Medyada Çıkma Parça Haberleri

İthal otoda 'çıkma' parça dönemi

Otoda yedek parçanın 4'te 1'i çıkma